Taiviksen seiskoja ja ysejä InnoDay-tapahtumassa

Innnovointia pallomeressä
Innnovointia pallomeressä

Taiviksen seiskoja ja ysejä osallistui keskiviikkona 11.5. InnoDay-tapahtumaan. Hartwall Areenalla järjestetty tapahtuma oli maailman suurin joukkoinnovointitapahtuma, ja siihen osallistui 10 000 nuorta. 

Nelli Lähteenmäki kertoi, miten hänen yrityksensä loi yhdessä Jamien Oliverin kanssaYOU-app-hyvintointiaplikaation.
Nelli Lähteenmäki kertoi, miten hänen yrityksensä loi yhdessä Jamien Oliverin kanssa YOU-app-hyvinvointiaplikaation.

Päivän aikana kuultiin mielenkiintoisia esityksiä yrittäjyydestä ja uuden ajan johtamisesta. Opiskelijoille järjestettiin live-joukkoinnvointia 100 yrityksen antamiin haasteisiin. Paikalla puhumassa Hjallis Harkimo, Ilmarinen, Finlayson, VR, Stockmann, Musti ja Mirri ja EpiCenter Ruotsista. Päivän kilpailujen päätteeksi julkaistiin opiskelijoiden oman startup-rahasto.

T. Anna-Maija Niiranen ja Esa Rantamo